Maciej Zdziarski „Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia”

 

Książka Macieja Zdziarskiego to zbiór piętnastu rozmów z pasjonatami podglądania ptaków. Są to ludzie z różnych środowisk, którzy zajęli się obserwacją, fotografią, poszukiwaniami coraz to kolejnych okazów w różnych momentach swojego życia. Jedni już w dzieciństwie, drudzy na emeryturze, a kolejni pracując zawodowo znaleźli odskocznię od codziennych spraw. W przeprowadzonych rozmowach dowiadujemy się jak nowe hobby zmieniło życie bohaterów, co im daje obserwacja ptaków, w jaki sposób wpływa na życie. I przede wszystkim, jaką daje radość!

Z książki można się dowiedzieć, że nie trzeba mieć profesjonalnego sprzętu, aby zacząć pierwsze obserwacje, gdzie szukać, żeby poszerzyć wiedzę na temat ptaków, ich gatunków i zwyczajów. Że to hobby nie zawsze jest komfortowe: nocne wstawanie, długie godziny oczekiwań na idealne ujęcie, a nawet czołganie się w błocie. Jednak każdy z rozmówców wie, że nagrodą jest samo przebywanie wśród natury i korzystanie z jej dobrodziejstw.

Piękne zdjęcia ptaków – tych egzotycznych jak i tych, które znamy z naszych parków, ogrodów – to ogromny atut tej pozycji. Z przyjemnością ogląda się kolorową żołnę, jak i szaro-brązowego wróbla.

Jako obserwator ptaków musiałam sięgnąć po tę pozycję, jednak nie trzeba być „birdwatcherem”, aby zagłębić się w lekturę!Polecam! 

Izabela Żyła

 

Książka dostępna w naszym e-katalogu! 

TYSIĄCE KSIĄŻEK

DO WYPOŻYCZENIA OD RĘKI 

 


Drukuj