Postscriptum Kozzi Film Festiwal 10(13). Festiwalu Filmu Teatru i Książki Kozzi Nowicki Hłasko

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida serdecznie zaprasza na cykl spotkań w dniach 8, 9 oraz 22 października w ramach Postscriptum  10(13). Festiwalu Filmu, Teatru i Książki Kozzi – Nowicki – Hłasko. Gośćmi naszej Książnicy będą znakomici reżyserzy i scenarzyści Sławomir Fabicki i Marcin Bortkiewicz oraz Jan Jakub Kolski.

Cykl rozpocznie spotkanie ze Sławomirem Fabickim, reżyserem, scenarzystą i członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Wielokrotnie nagradzanym m.in. za film Męska Sprawa, Grand Prix za najlepszy film krótkometrażowy, nominacja do Oscara – Nagrody Akademii Filmowej w kategorii:  krótkometrażowy film aktorski, film Z odzysku, Nagroda Jury wyróżnienie w Cannes, film Lęk, zwycięzca Plebiscytu Publiczności na 39. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w kategorii „filmu fabularnego”.

Podczas wieczoru uroczyste wręczenie statuetki Klaps 2024 – Nagroda Publiczności

10(13). Festiwalu Filmu, Teatru i Książki Kozzi – Nowicki – Hłasko

w plebiscycie online za film Lęk.

8 października, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza, Biblioteka Norwida, Wojska Polskiego 9

Gościem kolejnego wieczoru będzie Marcin Bortkiewicz, reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, dramaturg i aktor. Jego dokument Portret z pamięci pokazano w La Quinzaine des réalisateurs, prestiżowej sekcji festiwalu w Cannes. W roku 2015 jego debiut fabularny Noc Walpurgii opowiadający o flircie dojrzałej divy operowej z młodym dziennikarzem otrzymał nagrodę Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego filmu w Gdyni. Ponadto reżyser m.in.: Nauczanie początkowe, Lewa połowa twarzy oraz tragikomedii Tonia.

Podczas wieczoru uroczyste wręczenie statuetki Klaps 2024 – Nagroda Młodzieżowego Jury 10(13). Festiwalu Filmu, Teatru i Książki Kozzi – Nowicki – Hłasko za film Tonia.

9 października, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza, Biblioteka Norwida, Wojska Polskiego 9

Cykl zakończy spotkanie z Janem Jakubem Kolskim, reżyserem filmu Wariaci, zdobywcą Klapsa 2024, nagrody za najlepszy film kina akcji podczas 10(13). Festiwalu Filmu, Teatru i Książki Kozzi – Nowicki – Hłasko, scenarzystą, operatorem i producentem, autorem filmów dokumentalnych, fabularnych oraz sztuk teatralnych, również pisarzem, malarzem i rzeźbiarzem. Jego twórczość należy do jednej z najoryginalniejszych w historii filmu – osobnej i różnorodnej zarazem.

22 października, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza, Biblioteka Norwida, Wojska Polskiego 9

Wstęp wolny!

Zapraszamy!