"Atlas. Historia Pa Salta” Lucinda Rile

W środę 3 lipca 2024 r. odbyło się wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii w Rudawicy. Tym razem dyskutowałyśmy o książce „Atlas. Historia Pa Salta” Lucindy Riley, stanowiącej wspaniałe ukoronowanie cyklu Siedem Sióstr. Choć książkę tę napisał Harry Whitaker, znakomicie oddał on styl Lucindy Riley.

„Atlas. Historia Pa Salta” przenosi nas w świat Atlasa, ojca sióstr znanych nam z poprzednich tomów. Wydarzenia ukazane w książce łączą ze sobą wszystkie elementy układanki, pozwalając nam zrozumieć tę niesamowitą historię. Córki czytając jego pamiętnik dowiadują się o tajemniczym, fascynującym, pełnym przygód, cierpienia i miłości życiu swego ojca.

Zawarta w książce historia skłoniła nas do refleksji nad życiem, uświadamiając jak ważne jest cieszenie się każdą chwilą i nie odkładać niczego na potem.

Powieść jest wspaniała i zaskakująca. Całość godna polecenia i zasługuje na ogromne uznanie.

 

03_07_2024-atlas_-historia-pa-salta-lucinda-riley

„Rok w Poziomce”

W środę 24 kwietnia 2024 roku, miłośnicy literatury spotkali się w Filii bibliotecznej w Rudawicy na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tym razem tematem była książka Katarzyny Michalak „Rok w Poziomce” - pierwszy tom trylogii, na którą składają się również „Powrót do Poziomki” i „Lato w Jagódce”.

Książka przepełniona jest optymizmem, wiarą w potęgę przyjaźni i ludzką dobroć. Nie brakuje tu humoru, wzruszeń oraz szczęśliwego zakończenia. Główna bohaterka, Ewa, marzy o małym domku pod lasem nad rzeczką. Gdy w końcu udaje jej się spełnić to marzenie … jej świat się wali.

Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po „Rok w Poziomce”. To lektura, która idealnie nadaje się oderwanie od codzienności i spędzenie miłego popołudnia. Książka dostępna w Bibliotece.

POLECAMY 😊

 zrzut-ekranu-1130

Spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską

W dniu 09.10.2023 r. w ramach spotkań DKK, odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską.

Barbara Wysoczańska zdobyła uznanie dzięki swoim książkom, w tym takim tytułom jak „Siła kobiet” oraz „Narzeczona Nazisty”. Jej powieści, w których opisuje polską historię i losy wyjątkowych kobiet, cieszą się wielką popularnością. Jest osobą obdarzoną ogromną wrażliwością, kochająca ludzi i życie. Podczas spotkania autorka podzieliła się z nami swoimi uczuciami do bohaterów stworzonych przez siebie. W swoich powieściach przedstawia kobiety, które podejmują trudne decyzje odmieniające ich życie. Potrafi umiejętnie połączyć emocjonującą opowieść na tle wydarzeń historycznych.

Barbara Wysoczańska w trakcie spotkania odpowiadała wyczerpująco na zadawane pytania przez czytelniczki. Atmosfera spotkania była wyjątkowa.

Czekamy z niecierpliwością na premierę nowej powieści.

 20231009_170256

Twórczość Barbary Wysoczańskiej

W dniu 08.11.2023 odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie członków klubu. Spotkałyśmy się w trochę okrojonym składzie.

Tematem naszego spotkania była twórczość pani Barbary Wysoczańskiej, z którą miesiąc wcześniej miało miejsce spotkanie autorskie. Wszystkie klubowiczki były pod ogromnym wrażeniem.

Miałyśmy prawie miesiąc czasu na zapoznanie z książkami autorki, które wyszły spod jej pióra. Powieści autorki odnoszą niemałe sukcesy i stają się bestsellerami. Pisząc swoje powieści Barbara Wysoczańska wykorzystuje opracowania historyczne. Ma bardzo dużą umiejętność połączenia opowieści o emocjach z historycznym tłem.

Jesteśmy zauroczone jej powieściami, tak aktualnymi w naszych czasach. Czekamy z niecierpliwością na kolejne historie wychodzące spod pióra naszej ulubionej autorki.

POLECAMY

20231108_140344

NARODOWE CZYTANIE

Tym razem członkowie naszego DKK spotkali się z okazji NARODOWEGO CZYTANIA w dniu 09.09.2023 r.

Czytaliśmy fragmenty powieści „Nad Niemnem”, to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej i jeden z najważniejszych polskich utworów podejmujących tematykę powstania styczniowego, którego 160. rocznicę wybuchu obchodzimy w 2023 roku.

Cudowną atmosferę naszego spotkania może oddać pasujący cytat:

„Dzień był letni i świąteczny. Wszystko na świecie jaśniało, kwitło, pachniało, śpiewało. Ciepło i radość lały się z błękitnego nieba i złotego słońca…”

Nie obyło się też bez dyskusji nad słynnym powiedzeniem:

„Tereniu, daj mi trochę wody i proszek bromowy, bo czuję nadchodzący globus. Globus histericus … dokucza mi bardzo … szczególniej kiedy się czymś wzruszę … zmartwię…”.

Wszyscy, którzy wzięli udział w wydarzeniu zostali obdarowani egzemplarzem lektury z pamiątkowym stemplem Narodowego Czytania.

 

20230909_115344