Twórczość Barbary Wysoczańskiej

W dniu 08.11.2023 odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie członków klubu. Spotkałyśmy się w trochę okrojonym składzie.

Tematem naszego spotkania była twórczość pani Barbary Wysoczańskiej, z którą miesiąc wcześniej miało miejsce spotkanie autorskie. Wszystkie klubowiczki były pod ogromnym wrażeniem.

Miałyśmy prawie miesiąc czasu na zapoznanie z książkami autorki, które wyszły spod jej pióra. Powieści autorki odnoszą niemałe sukcesy i stają się bestsellerami. Pisząc swoje powieści Barbara Wysoczańska wykorzystuje opracowania historyczne. Ma bardzo dużą umiejętność połączenia opowieści o emocjach z historycznym tłem.

Jesteśmy zauroczone jej powieściami, tak aktualnymi w naszych czasach. Czekamy z niecierpliwością na kolejne historie wychodzące spod pióra naszej ulubionej autorki.

20231108_140344

Spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską

W dniu 09.10.2023 r. w ramach spotkań DKK, odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską.

Barbara Wysoczańska zdobyła uznanie dzięki swoim książkom, w tym takim tytułom jak „Siła kobiet” oraz „Narzeczona Nazisty”. Jej powieści, w których opisuje polską historię i losy wyjątkowych kobiet, cieszą się wielką popularnością. Jest osobą obdarzoną ogromną wrażliwością, kochająca ludzi i życie. Podczas spotkania autorka podzieliła się z nami swoimi uczuciami do bohaterów stworzonych przez siebie. W swoich powieściach przedstawia kobiety, które podejmują trudne decyzje odmieniające ich życie. Potrafi umiejętnie połączyć emocjonującą opowieść na tle wydarzeń historycznych.

Barbara Wysoczańska w trakcie spotkania odpowiadała wyczerpująco na zadawane pytania przez czytelniczki. Atmosfera spotkania była wyjątkowa.

Czekamy z niecierpliwością na premierę nowej powieści.

20231009_170256

Edyta Świętek „Ta sama rzeka”

W środę 28.06.2023 r. odbyło się spotkanie grupy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Bibliotece w Rudawicy. Na spotkaniu omawialiśmy powieść Edyty Świętek pt. „Ta sama rzeka”.
Autorka porusza trudny i bardzo złożony temat przemocy psychicznej i emocjonalnej w rodzinie. Bohaterowie powieści Małgorzata i Piotr trwają w niespełnionym małżeństwie tylko dla dobra swojego niepełnosprawnego syna. Na pozór są idealną rodziną, ale to tylko pozory. Mąż jest zaborczy i zazdrosny. Oboje tkwią w toksycznym związku… Autorka w swojej powieści ukazuje nam jak potrafi być niebezpieczna nie tylko przemoc fizyczna, ale i psychiczna. Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Historia opowiedziana przez Edytę Świętek jest także o nadziei, że na szczęście nie jest nigdy za późno.
Książka bardzo nam się podobała.

20230628_171633

NARODOWE CZYTANIE

Tym razem członkowie naszego DKK spotkali się z okazji NARODOWEGO CZYTANIA w dniu 09.09.2023 r.

Czytaliśmy fragmenty powieści „Nad Niemnem”, to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej i jeden z najważniejszych polskich utworów podejmujących tematykę powstania styczniowego, którego 160. rocznicę wybuchu obchodzimy w 2023 roku.

Cudowną atmosferę naszego spotkania może oddać pasujący cytat:

„Dzień był letni i świąteczny. Wszystko na świecie jaśniało, kwitło, pachniało, śpiewało. Ciepło i radość lały się z błękitnego nieba i złotego słońca…”

Nie obyło się też bez dyskusji nad słynnym powiedzeniem:

„Tereniu, daj mi trochę wody i proszek bromowy, bo czuję nadchodzący globus. Globus histericus … dokucza mi bardzo … szczególniej kiedy się czymś wzruszę … zmartwię…”.

Wszyscy, którzy wzięli udział w wydarzeniu zostali obdarowani egzemplarzem lektury z pamiątkowym stemplem Narodowego Czytania.

20230909_115344

Saga Czekoladowa Agnieszka Zakrzewska

26 kwietnia 2023 r. odbyło się trzecie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Rudawicy. Na spotkaniu omawiałyśmy Sagę Czekoladową, składającą się z trzech tomów: Rok na końcu świata, Życie jak czekolada, Słodko-gorzkie sekrety – Agnieszki Zakrzewskiej.

Książki wywołały ogromne poruszenie wśród naszych klubowiczek. Wszystkie tomy serii czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Opowieść o zapachu czekolady. Wciągająca od pierwszych stron, zachwyca słodyczą, podczas czytania ma się wrażenie, jakby czekolada była wszechobecna. Autorka przedstawia nam główną bohaterkę Ninę, która decyduje się na wyjazd do Holandii, gdy jej ukochana księgarnia bankrutuje. Za granicą chce poznać ciotkę, o której mało wie. Niestety, gdy dociera na miejsce, okazuje się, że ciotka Emma zmarła i zostawiła jej w spadku swoje królestwo czekoladowe. Jest tylko jeden warunek – Nina musi zostać w Holandii i prowadzić jej chocolatierkę…

Cudowna historia warta przeczytania do końca.

Książka bardzo nam się podobała. Główna bohaterka wzbudza dużą sympatię. Cała saga sprawiała nam prawdziwą przyjemność podczas czytania. I dostarczyła dużej dawki humoru.

Szczerze polecamy.

20230426_180904