ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

19 marca 2025 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Filii bibliotecznej w Rudawicy, w którym uczestniczyło 8 osób.

Okazją do spotkania był ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI obchodzony 21 marca, który w tym roku odbywał się pod hasłem: Poezja dla pokoju i jedności. Temat ten podkreśla rolę poezji w budowaniu harmonii, łączeniu kultur i wyrażaniu głębokich ludzkich emocji. Światowy Dzień Poezji upamiętnia jedną z najcenniejszych form ekspresji kulturowej i językowej oraz tożsamości ludzkości.

Wiersze mogą przybierać różne formy i rozmiary, od rapu po sonety, i mogą być potężnym sposobem komunikacji.

Podczas spotkania czytaliśmy wiersze Wisławy Szymborskiej, w których odnajdujemy zdziwienie światem, ciekawość, zachwyt nad codziennością i ludzkimi emocjami. Polecamy 😊

 

20250319_164219

„Ogród sekretów i zdrad” Agnieszki Krawczyk

W środę 29 stycznia 2025 r. spotkałyśmy się, na pierwszym w tym roku, spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Filii bibliotecznej w Rudawicy.

Rozmawiałyśmy o książce Agnieszki Krawczyk pt.: „Ogród sekretów i zdrad”. To kilkuwątkowa powieść, która dzieje się w okresie 20-lecia międzywojennego i współcześnie.

W historii opowiedzianej przez autorkę, szukamy odpowiedzi na tajemnicze dzieje rodu Korsakowskich razem z bohaterami Różą i Maksem. Czy Róży uda się poznać tajemnice rodzinne? Co naprawdę wydarzyło się przed laty w Łabonarówce?

Powieść jest wciągająca od samego początku. Napisana prostym, zrozumiałym językiem, szybko i lekko się czyta.

Byłyśmy zauroczone książką Pani Agnieszki.

Z przyjemnością sięgniemy po następne części, bo jesteśmy ogromnie ciekawe jakie jeszcze sekrety skrywa ród Korsakowskich.

 20250129_150341

„Rok w Poziomce”

W środę 24 kwietnia 2024 roku, miłośnicy literatury spotkali się w Filii bibliotecznej w Rudawicy na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tym razem tematem była książka Katarzyny Michalak „Rok w Poziomce” - pierwszy tom trylogii, na którą składają się również „Powrót do Poziomki” i „Lato w Jagódce”.

Książka przepełniona jest optymizmem, wiarą w potęgę przyjaźni i ludzką dobroć. Nie brakuje tu humoru, wzruszeń oraz szczęśliwego zakończenia. Główna bohaterka, Ewa, marzy o małym domku pod lasem nad rzeczką. Gdy w końcu udaje jej się spełnić to marzenie … jej świat się wali.

Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po „Rok w Poziomce”. To lektura, która idealnie nadaje się oderwanie od codzienności i spędzenie miłego popołudnia. Książka dostępna w Bibliotece.

POLECAMY 😊

 zrzut-ekranu-1130

"Atlas. Historia Pa Salta” Lucinda Rile

W środę 3 lipca 2024 r. odbyło się wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii w Rudawicy. Tym razem dyskutowałyśmy o książce „Atlas. Historia Pa Salta” Lucindy Riley, stanowiącej wspaniałe ukoronowanie cyklu Siedem Sióstr. Choć książkę tę napisał Harry Whitaker, znakomicie oddał on styl Lucindy Riley.

„Atlas. Historia Pa Salta” przenosi nas w świat Atlasa, ojca sióstr znanych nam z poprzednich tomów. Wydarzenia ukazane w książce łączą ze sobą wszystkie elementy układanki, pozwalając nam zrozumieć tę niesamowitą historię. Córki czytając jego pamiętnik dowiadują się o tajemniczym, fascynującym, pełnym przygód, cierpienia i miłości życiu swego ojca.

Zawarta w książce historia skłoniła nas do refleksji nad życiem, uświadamiając jak ważne jest cieszenie się każdą chwilą i nie odkładać niczego na potem.

Powieść jest wspaniała i zaskakująca. Całość godna polecenia i zasługuje na ogromne uznanie.

 

03_07_2024-atlas_-historia-pa-salta-lucinda-riley

Twórczość Barbary Wysoczańskiej

W dniu 08.11.2023 odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie członków klubu. Spotkałyśmy się w trochę okrojonym składzie.

Tematem naszego spotkania była twórczość pani Barbary Wysoczańskiej, z którą miesiąc wcześniej miało miejsce spotkanie autorskie. Wszystkie klubowiczki były pod ogromnym wrażeniem.

Miałyśmy prawie miesiąc czasu na zapoznanie z książkami autorki, które wyszły spod jej pióra. Powieści autorki odnoszą niemałe sukcesy i stają się bestsellerami. Pisząc swoje powieści Barbara Wysoczańska wykorzystuje opracowania historyczne. Ma bardzo dużą umiejętność połączenia opowieści o emocjach z historycznym tłem.

Jesteśmy zauroczone jej powieściami, tak aktualnymi w naszych czasach. Czekamy z niecierpliwością na kolejne historie wychodzące spod pióra naszej ulubionej autorki.

POLECAMY

20231108_140344